signatura | signováno |
technika | olej na ručním papíře |
rozměry | 41,5x28,5 |
rám | ne |
zachovalost | bez vad |
rok | 2020 |
další parametry | (1975) |
Patrik Hábl se narodil 10. července 1975 v Gottwaldově (dnešní Zlín).
Nejprve absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Poté v letech 1994-2000 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Pavla Nešlehy. V průběhu svého studia absolvoval také litografické školení u M. Axmanna a studijní pobyt na Akademii Muchina v Petrohradě v roce 1997. V roce 1998 se věnoval experimentální grafice na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesora V. Kokolii.
Je známý jako český malíř a jeho tvorba zahrnuje různé techniky, včetně litografie a experimentální grafiky. Je manželem architektky a básnířky Anny Beaty Háblové.